elektrONarracje w Gliwicach

Komiksy o mieście Gliwice ożyją podczas Festiwalu elektrONarracje – już od 6 sierpnia!


elektrONarracje to wyjątkowy festiwal, który przez cztery sierpniowe niedzielne wieczory będzie wizualnie i dźwiękowo zaskakiwał gliwiczan. Dzięki współpracy Muzeum w Gliwicach i Stowarzyszenia Inicjatywa na Placu Krakowskim ożyją komiksowe opowieści z cieszącej się popularnością antologii „Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice” wydanej przez nasze Muzeum. Na każdy wieczór złożą się dwie projekcje: specjalnie przygotowana animacja wybranego komiksu oraz pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Komiksy animować będą twórcy wizualni z Kopaniszyn Studio. W każdą z czterech niedziel sierpnia pokazy będą rozpoczynać się o godz. 21.00 na Placu Krakowskim.

Idea Festiwalu to pomysł Stowarzyszenia Inicjatywa, znanego m.in. z organizacji plenerowych pokazów filmowych czy inicjatywy Gliwice Light Art Festival z 2015 roku. – Dwa lata temu rozświetliliśmy gliwickie budynki pokazując specjalnie przygotowany mapping, spektakl tańca wertykalnego czy koncert na cewkach Tesli – przypomina Tomasz Szabelski, szef Stowarzyszenia Inicjatywa – Teraz wracamy z nowym pomysłem i liczymy, że on także przypadnie do gustu mieszkańcom miasta.

Festiwal elektrONarracje organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa we współpracy z Muzeum w Gliwicach odbywa się dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Gliwice.

Plakat można pobrać tutaj

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *